Altan Bag-in-box  3 l

Altan Bag-in-box 3 l

536 ден.670 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Алтан е уникатно вино кое се одликува со доминантни ароми на круша и праска, додека во позадина нежно се појавуваат хербалните ноти на бозел, босилeк и ароматични тревки. Вкусот го прати мирисот и е доста комплексен. Има изразено тело и одличен баланс на киселините, што го прави ова вино освежувачко. Виното долго останува во устата, оставајќи пријатно чувство на полност и хармоничност. Препорачуваме да се пие изладено на температура од 8-10°C со секаков вид на сирења, јадења од бело месо и риба, а исто така одлично одговара и со кремасти десерти. За арно, за убаво!

Со Bag-in-box  можете  секојдневно да конзумирате вино во помали количини. По отвoрање на Bag-in-box пакувањето виното не оксидира и го задржува квалитетот и свежината минимум 4 недели.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Altan Bag-in-box 3 l Алтан е уникатно вино кое се одликува со доминантни ароми на круша и праска, додека во позадина нежно се појавуваат хербалните ноти на бозел, босилeк и ароматични тревки. Вкусот го прати мирисот и е доста комплексен. Има изразено тело и одличен баланс на киселините, што го прави ова вино освежувачко. Виното долго останува во устата, оставајќи пријатно чувство на полност и хармоничност. Препорачува.. Category: Product #: 01 Regular price: 536 ден. 536 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД