Божица

Божица

800 ден.1.000 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Многу стара (МС) жолта ракија направена со дестилација на фино вино и зреена со години во дабови буриња во кои пред тоа зрееше вино. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен добро структуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Се сервира и како аперитив и како дигестив. Пробајте ја – поубава е од најубaвата…

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Божица Многу стара (МС) жолта ракија направена со дестилација на фино вино и зреена со години во дабови буриња во кои пред тоа зрееше вино. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен добро структуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Се сервира и како аперитив и како дигестив. Пробајте ја – поубава е од најубaвата… .. Category: Product #: 01 Regular price: 800 ден. 800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД