Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Каберне Совињон е извонредно вино со интензивна црвена боја со силни виолетови нијанси. Ова вино се карактеризира со богати и интензивни ароми. Во него преовладуваат ароми на свежо набрана пиперка, испреплетени со аромите на зрела цреша, суви сливи, боровинка и нане. Во вкусот се среќаваат ароми на зрела цреша, печени сливи и ноти на сува пиперка. Вкусот е хармоничен, заводлив, со прекрасна мекост и префинетост. Препорачуваме да се комбинира со црвени меса, мисирка и дивеч на температура од 18-20°C. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Cabernet Sauvignon Каберне Совињон е извонредно вино со интензивна црвена боја со силни виолетови нијанси. Ова вино се карактеризира со богати и интензивни ароми. Во него преовладуваат ароми на свежо набрана пиперка, испреплетени со аромите на зрела цреша, суви сливи, боровинка и нане. Во вкусот се среќаваат ароми на зрела цреша, печени сливи и ноти на сува пиперка. Вкусот е хармоничен, заводлив, со прекрасна мекост.. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД