Cabernet Sauvignon Perfect Choice

Cabernet Sauvignon Perfect Choice

800 ден.1.000 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Каберне Совињон Perfect Choice е фантастичен производ од Тиквешкиот регион. Има полно тело и богата темно црвена боја. Ова вино е симфонија од ароми: ванила, какао и џем од црни сливи, кои се чувствуваат и во вкусот. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, неговиот богат вкус и одлично тело завршуваат во неверојатен, долготраен финиш. Произведено во година на одлична берба во лимитирани количини, ова е можност што не треба да се пропушти. Вистинска рапсодија на вкусови!

Препорачуваме да се конзумира на собна температура во комбинација со црвени меса, а за љубителите на експерименти ја предлагаме и комбинацијата со традиционални, позачинети јадења. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Cabernet Sauvignon Perfect Choice Каберне Совињон Perfect Choice е фантастичен производ од Тиквешкиот регион. Има полно тело и богата темно црвена боја. Ова вино е симфонија од ароми: ванила, какао и џем од црни сливи, кои се чувствуваат и во вкусот. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, неговиот богат вкус и одлично тело завршуваат во неверојатен, долготраен финиш. Произведено во година на одлична б.. Category: Product #: 01 Regular price: 800 ден. 800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД