Cabernet Sauvignon Aristokrat

Cabernet Sauvignon Aristokrat

312 ден.390 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Кабeрне Совињон Аристократ е извонредно суво црвено вино со рубинова и нијанси на пурпурна боја. Има комплексна и интензивна арома со доминација на цреша, вишна, како и типични зачински ароми на црвена пиперка и пријатни ванила тонови. Ова е добро балансирано вино, со меки танини, чиј вкус се чувствува долго. Препорачуваме да се конзумира на 18-20° C со јадења од црвено месо. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2021. UKION SHOPS
Cabernet Sauvignon Aristokrat Кабeрне Совињон Аристократ е извонредно суво црвено вино со рубинова и нијанси на пурпурна боја. Има комплексна и интензивна арома со доминација на цреша, вишна, како и типични зачински ароми на црвена пиперка и пријатни ванила тонови. Ова е добро балансирано вино, со меки танини, чиј вкус се чувствува долго. Препорачуваме да се конзумира на 18-20° C со јадења од црвено месо. За арно, за убаво! .. Category: Product #: 01 Regular price: 312 ден. 312 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД