Chardonnay

Chardonnay

232 MKD290 MKD
без ДДВ: 232 MKD
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Шардоне е извонредно суво бело вино со изразито жолтозеленкаста боја. Има атрактивни, повеќеслојни ароми на ананас, сладок цитрус и зрела круша, a се чувствува и мала пикантност. Вкусот е нежeн и балансиран со добро изразена свежина и пријатен финиш. Најдобро е да се конзумира изладено на 10-12°C во комбинација со риба, тестенини и десерти. Добро оди и со меки сирења како камамбер и бри. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2019. UKION SHOPS