Chardonnay Barrique

Chardonnay Barrique

800 ден.1.000 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Шардоне Барик е бело вино со блескавa жолтo-зелена боја. Виното покажува богата палета од ароми - зрели жолти овошја, ананас, праска, нијанси на ванила и бело чоколадо, истакнати на база на минерална чистота. Вкусот е со многу добра структура и хармонија. Во него се издвојуваат аромите на путер, круша и овошен пудинг. Има сочен финиш и траен впечатлив послевкус што се задржува со сензуална зрелост од барик. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Chardonnay Barrique Шардоне Барик е бело вино со блескавa жолтo-зелена боја. Виното покажува богата палета од ароми - зрели жолти овошја, ананас, праска, нијанси на ванила и бело чоколадо, истакнати на база на минерална чистота. Вкусот е со многу добра структура и хармонија. Во него се издвојуваат аромите на путер, круша и овошен пудинг. Има сочен финиш и траен впечатлив послевкус што се задржува со сензуална зрелост.. Category: Product #: 01 Regular price: 800 ден. 800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД