Domasna Zolta Rakija

Domasna Zolta Rakija

960 MKD1.200 MKD
без ДДВ: 960 MKD
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Домашна Жолта е лозова ракија направена од одбрано грозје со врвни квалитети, ферментирано, дестилирано и чувано по традиционална технологија. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен добро структуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Да се сервира како аперитив или како дигестив. За арно, за убаво!Домашна Жолта е лозова ракија направена од одбрано грозје со врвни квалитети, ферментирано, дестилирано и чувано по традиционална технологија. Има богата, комплексна и доминантна арома. Има моќен добро структуриран и долготраен вкус, а во исто време е многу питка и нежна. Да се сервира како аперитив или како дигестив. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2020. UKION SHOPS