Kalesh

Kalesh

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Калеш е вино со жива темно црвена боја со виолетови нијанси и изразена длабочина. Мирисните ароми се комбинација на црна слива, вишна, зачини и минерали. Ова е добро избалансирано вино со неповторлива мешавина на вкусови, одлична свежина и долг завршеток на зрело овошје. Препорачуваме да се служи на температура од 18-20°C со јадења од црвено месо, како и со традиционални македонски јадења. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Kalesh Калеш е вино со жива темно црвена боја со виолетови нијанси и изразена длабочина. Мирисните ароми се комбинација на црна слива, вишна, зачини и минерали. Ова е добро избалансирано вино со неповторлива мешавина на вкусови, одлична свежина и долг завршеток на зрело овошје. Препорачуваме да се служи на температура од 18-20°C со јадења од црвено месо, како и со традиционални македонски јадења. За арно.. Category: Product #: 01 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД