Muscat Ottonel

Muscat Ottonel

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Мускат Отонел е извонредно бело вино со нежна жолта боја со зеленкасти ниjанси. Има интензивни ароми на мускат, кора од портокал, темјанушка и багремов цвет. Вкусот е балансиран и нежен со медени ноти на егзотичен фон. Свежите киселини создаваат впечаток на пријатна игривост во устата. Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C како аперитив или во комбинација со бели меса, лута индиска храна, пикантни турски јадења  и млади жолти сирења. Прекрасно одговара и со кремасти и овошни десерти, а исто така и со сладолед. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Muscat Ottonel Мускат Отонел е извонредно бело вино со нежна жолта боја со зеленкасти ниjанси. Има интензивни ароми на мускат, кора од портокал, темјанушка и багремов цвет. Вкусот е балансиран и нежен со медени ноти на егзотичен фон. Свежите киселини создаваат впечаток на пријатна игривост во устата. Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C како аперитив или во комбинација со бели меса, лута индиска храна, пикан.. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД