Органско етерично масло од смиљ

Органско етерично масло од смиљ

1.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

100%, органско, без никакви хемиски додатоци, произведено во Македонија. Етерично масло се екстрахира со дестилација на пареа, се пакува во стаклана амбалажа за да ги зачува сите негови уникатни и вредни карактеристики. Се употребува за козметички и медицински цели.

Името "helichrysum" потекнува од грчкиот збор „хелиос“, што значи сонце, и „хрисос“, што значи злато, осврнувајќи се на бојата на цвеќето. Маслото од Helichrysum често се користи за да се спречат знаци на стареење и се нарекува „Вечен цвет“ заради неговите подмладувачки придобивки за кожата и можноста за подобрување на тен.

Маслото од смиљ ја зголемува продукцијата на колаген, ги намалува брчките и стареењето на кожата и воедно ја убрзува микроциркулацијата и детоксификацијата на кожата. Од научните истражувања се покажало дека оваа билка ги намалува длабочинските брчки за 19%, а вкупната набраност на кожата за 38%.

Бидејќи има голема регенеративна моќ маслото од смиљ се користи и за заздравување на рани, изгореници и инфекции на кожата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Органско етерично масло од смиљ 100%, органско, без никакви хемиски додатоци, произведено во Македонија. Етерично масло се екстрахира со дестилација на пареа, се пакува во стаклана амбалажа за да ги зачува сите негови уникатни и вредни карактеристики. Се употребува за козметички и медицински цели. Името "helichrysum" потекнува од грчкиот збор „хелиос“, што значи сонце, и „хрисос“, што значи злато, осврнувајќи се на бојата на .. Category: Product #: 01 Regular price: 1.500 ден. 1.500 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД