Pinot Noir

Pinot Noir

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Пино Ноар се одликува со нежно црвена боја испреплетена со виолетови нијанси. Аромата е комплексна, а во неа доминираат нежните тонови на цреша и слива. Сето тоа е дополнето со ноти на зачини кои му даваат на виното игривост во аромата. Вкусот е сплет од вкусови ароми на цреша, зрела слива и боровинка. Телото на виното е полно и хармонично. Добро балансираните киселини и нежните танини му даваат на виното долг послевкус, нежна свежина и пријатна овошност. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Pinot Noir Пино Ноар се одликува со нежно црвена боја испреплетена со виолетови нијанси. Аромата е комплексна, а во неа доминираат нежните тонови на цреша и слива. Сето тоа е дополнето со ноти на зачини кои му даваат на виното игривост во аромата. Вкусот е сплет од вкусови ароми на цреша, зрела слива и боровинка. Телото на виното е полно и хармонично. Добро балансираните киселини и нежните танини му даваат н.. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД