Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Совињон Блан е извонредно суво бело вино со бледо жолта и нијанси на зелена боја. Комбинацијата од ароми е извонредно богата со доминација на тропски овошја, бела праска и бели цветови. Виното има прекрасна хармонија и структура и добро избалансиран вкус со впечаток на пријатна свежина и долготраен финиш. Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C со пилешко, риба или сирење. Исто така оди добро во комбинацијата со чоколадна торта. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Sauvignon Blanc Совињон Блан е извонредно суво бело вино со бледо жолта и нијанси на зелена боја. Комбинацијата од ароми е извонредно богата со доминација на тропски овошја, бела праска и бели цветови. Виното има прекрасна хармонија и структура и добро избалансиран вкус со впечаток на пријатна свежина и долготраен финиш. Препорачуваме да се конзумира на 10-12°C со пилешко, риба или сирење. Исто така оди добро во .. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД