Stanushina

Stanushina

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Станушината е автохтона македонска сорта на грозје.

Нашата Станушина е извонредно црвено вино со интензивна арома на јагода, рибизла и сув лист. Вкусот се карактеризира со впечатлива овошна блажина што го прави ова вино лесно и освежително.

Ова вино е извонредно добро за конзумирање во комбинација со бели и жолти сирења, јаткасто овошје и слатки, на температура од 10-16˚C. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Stanushina Станушината е автохтона македонска сорта на грозје. Нашата Станушина е извонредно црвено вино со интензивна арома на јагода, рибизла и сув лист. Вкусот се карактеризира со впечатлива овошна блажина што го прави ова вино лесно и освежително. Ова вино е извонредно добро за конзумирање во комбинација со бели и жолти сирења, јаткасто овошје и слатки, на температура од 10-16˚C. За арно, за убаво!.. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД