Stanushina Barrique

Stanushina Barrique

560 ден.700 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Станушина Барик е извонредно суво вино со рубин црвена боја. Поседува исклучително комплексни ароми на зелен орев, црвена рибизла, мајчина душичка и зрела вишна. Виното има прекрасна хармонија и структура, добро избалансиран вкус со доминација на зелена пиперка, зрела вишна и фин мошус. Послевкусот е долг и се запамтува. Препорачуваме да се пие на температура од 12-16°C во комбинација со пикантни јадења.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Stanushina Barrique Станушина Барик е извонредно суво вино со рубин црвена боја. Поседува исклучително комплексни ароми на зелен орев, црвена рибизла, мајчина душичка и зрела вишна. Виното има прекрасна хармонија и структура, добро избалансиран вкус со доминација на зелена пиперка, зрела вишна и фин мошус. Послевкусот е долг и се запамтува. Препорачуваме да се пие на температура од 12-16°C во комбинација со пикантни .. Category: Product #: 01 Regular price: 560 ден. 560 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД