Stanushina Bella

Stanushina Bella

1.800 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Опис на виното:

Станушина Бела е инзвонредно суво бело вино со изразена златно-жолтеникава боја. Аромите се интензивни и комплексни. Во нив среќаваме ароми на диња, ананас и кора од портокал, проследена со висока минералност и препечени јаткасти плодови. Вкусот е елегантен и долг кој се карактеризира со одличен баланс помеѓу алкохолот и киселините и завршува со слатко пријатна битерност.

Комбинација со храна:

Поради високата минералност а воедно и егзотична овошност ова вино би го препорачале со секаков вид на риба и специјалитети од бели меса. Температура на служење: 10-12˚C.

За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Stanushina Bella Опис на виното: Станушина Бела е инзвонредно суво бело вино со изразена златно-жолтеникава боја. Аромите се интензивни и комплексни. Во нив среќаваме ароми на диња, ананас и кора од портокал, проследена со висока минералност и препечени јаткасти плодови. Вкусот е елегантен и долг кој се карактеризира со одличен баланс помеѓу алкохолот и киселините и завршува со слатко пријатна битерност. Ком.. Category: Product #: 01 Regular price: 1.800 ден. 1.800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД