Stanushina Rosé

Stanushina Rosé

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Станушина Розе е прекрасно суво розе вино со нежна светло розова боја. Аромите се интензивни и богати. Во нив среќаваме нијанси на дива јагода, пролетни цветови  и арома на сок од дренка. Се издвојуваат и аромите на свежи црвени овошки, пред се на јагода и малина. Вкусот е елегантен и долготраен, а завршетокот е свеж и пријатен. Поради богатиот овошен карактер може да се консумира како аперитив во топлите летни денови, а исто така и како десертно вино со овошни салати и сладолед на температура од 10-12˚C. За арно, за убаво!

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Stanushina Rosé Станушина Розе е прекрасно суво розе вино со нежна светло розова боја. Аромите се интензивни и богати. Во нив среќаваме нијанси на дива јагода, пролетни цветови  и арома на сок од дренка. Се издвојуваат и аромите на свежи црвени овошки, пред се на јагода и малина. Вкусот е елегантен и долготраен, а завршетокот е свеж и пријатен. Поради богатиот овошен карактер може да се консумира како аперитив во.. Category: Product #: 01 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД