Temjanika

Temjanika

272 MKD340 MKD
без ДДВ: 231 MKD
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Темјаника е извонредно бело вино со светложолта боја и зеленкасти нијанси. Аромата е комплексна, интензивна и карактеристична за сортата. Доминираат цветно-овошните ноти на роза и босилек во комбинација со сладок цитрус и слатко од смоква. Вкусот е нежен, свеж и хармоничен. Се дефинираат вкусовите на сува смоква и кајсија, кои му даваат на виното нежна заобленост, сладост и трајност. Препорачуваме да се конзумира добро изладено на температура од 10-12°C во комбинација со азиска и индиска храна, бели меса и лесни лимонови десерти. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2018. UKION SHOPS