Temjanika Sweet

Temjanika Sweet

800 ден.1.000 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Опис на виното:

Темјаника Свит е благо бело вино со изразито жолта боја и ароми на камилица, мед и праска.  Изразените шеќери и долгиот вкус му даваат на ова вино шармантна и префинета нота.

Комбинација со храна:

Најдобро е да се конзумира изладено на 12°C со чоколадни десерти и оризен пудинг.

За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Temjanika Sweet Опис на виното: Темјаника Свит е благо бело вино со изразито жолта боја и ароми на камилица, мед и праска.  Изразените шеќери и долгиот вкус му даваат на ова вино шармантна и префинета нота. Комбинација со храна: Најдобро е да се конзумира изладено на 12°C со чоколадни десерти и оризен пудинг. За арно, за убаво! .. Category: Product #: 01 Regular price: 800 ден. 800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД