Vranec

Vranec

400 ден.500 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Вранец е суво црвено вино со карактеристична темна рубин боја со голема длабочина и интензитет. Поседува богати и долготрајна ароми, со доминација на чоколадо, нијанси на модри сливи, дим и смола. Виното е со многу добра структура и со потенцијал за развивање на аромите кои оставаат впечаток на топлина и кадифе во устата. Препорачуваме да се конзумира на температура од 18-20°C со сите видови црвени меса. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Vranec Вранец е суво црвено вино со карактеристична темна рубин боја со голема длабочина и интензитет. Поседува богати и долготрајна ароми, со доминација на чоколадо, нијанси на модри сливи, дим и смола. Виното е со многу добра структура и со потенцијал за развивање на аромите кои оставаат впечаток на топлина и кадифе во устата. Препорачуваме да се конзумира на температура од 18-20°C со сите видови црвен.. Category: Product #: 01 Regular price: 400 ден. 400 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД