Vranec Bag-in-box  3 l

Vranec Bag-in-box 3 l

536 ден.670 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Вранец е суво црвено вино со карактеристична темна рубин боја со голема длабочина и интензитет. Поседува богати и долготрајна ароми, со доминација на чоколадо, нијанси на модри сливи, дим и смола. Виното е со многу добра структура и со потенцијал за развивање на аромите кои оставаат впечаток на топлина и кадифе во устата. Препорачуваме да се конзумира на температура од 18-20°C со сите видови црвени меса. За арно, за убаво!

Со Bag-in-box  можете  секојдневно да конзумирате вино во помали количини. По отвoрање на Bag-in-box пакувањето виното не оксидира и го задржува квалитетот и свежината минимум 4 недели.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Vranec Bag-in-box 3 l Вранец е суво црвено вино со карактеристична темна рубин боја со голема длабочина и интензитет. Поседува богати и долготрајна ароми, со доминација на чоколадо, нијанси на модри сливи, дим и смола. Виното е со многу добра структура и со потенцијал за развивање на аромите кои оставаат впечаток на топлина и кадифе во устата. Препорачуваме да се конзумира на температура од 18-20°C со сите видови црвен.. Category: Product #: 01 Regular price: 536 ден. 536 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД