Vranec Perfect Choice

Vranec Perfect Choice

800 ден.1.000 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Вранец Perfect Choice е сублимат на традиционалното и модерното, комбинација на високо квалитетно грозје и најмодерна технологија. Се одликува со длабока рубин боја, арома на презреана цреша и боровинки. Вкусот е богат и разнообразен, полн и долг. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, ова вино преставува вистинска класика на совршенство! Ви препорачуваме да го декантирате 20 минути пред да го конзумирате. Секогаш совршен избор!

Прекрасно е во комбинација со дивеч, а предлагаме да се проба и со црно чоколадо. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Vranec Perfect Choice Вранец Perfect Choice е сублимат на традиционалното и модерното, комбинација на високо квалитетно грозје и најмодерна технологија. Се одликува со длабока рубин боја, арома на презреана цреша и боровинки. Вкусот е богат и разнообразен, полн и долг. Зреено најмалку 6 месеци во четири различни видови на дабови буриња, ова вино преставува вистинска класика на совршенство! Ви препорачуваме да го декант.. Category: Product #: 01 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 800 ден. 800 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД