Vranec Aristokrat

Vranec Aristokrat

560 ден.700 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Вранецот е типично Македонскa сорта на грозје. Овој Вранец Аристократ е црвено суво вино со интензивна пурпурна боја. Има ароми и вкусови на боровинка, рибизла, овошки, како и пријатен тон на карамела. Ова е темно и богато вино со полно тело и долготраен финиш.

Ова вино оди извонредно добро со сите видови на месо и со традиционални македонски и балкански јадења на 18-22°C. За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Vranec Aristokrat Вранецот е типично Македонскa сорта на грозје. Овој Вранец Аристократ е црвено суво вино со интензивна пурпурна боја. Има ароми и вкусови на боровинка, рибизла, овошки, како и пријатен тон на карамела. Ова е темно и богато вино со полно тело и долготраен финиш. Ова вино оди извонредно добро со сите видови на месо и со традиционални македонски и балкански јадења на 18-22°C. За арно, за убаво! .. Category: Product #: 01 Regular price: 560 ден. 560 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД