Vranec Victory

Vranec Victory

1.440 ден.1.800 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Вранец Victory 2015 е полуслатко црвено вино направено од покасно обрано грозје од сопствен лозов насад кое совршено ја нагласува посебноста на тероарот на микро локацијата Попова Кула. Бојата на ова вино  е неверојатно длабока и интензивна со што на најдобар можен начин го отсликува самото значење на името Вранец (црн пастув). Аромите се интензивни и комплексни, со јасни ноти на цреша, капина, боровинка и аронија. На вкус ова е извонредно комплексно и богато вино со изразено полно тело каде повторно се појавуваат ноти на цреша, капина боровинка и аронија. Танините се богати, но неверојатно нежни, кадифени и добро вклопени. И покрај изразената доминантност и моќност, Вранец Victory е неверојатно добро избалансирано, фасцинантно елегантно, хармонично и питко вино. Послевкусот пак е извонредно долг.

Oва фантастично вино e перфектен израз на можностите на сортата Вранец и едно од најдобрите вина направени во досегашната историја на Попова Кула. 

За арно, за убаво!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Винарска Визба Попова Кула АД © 2023. UKION SHOPS
Vranec Victory Вранец Victory 2015 е полуслатко црвено вино направено од покасно обрано грозје од сопствен лозов насад кое совршено ја нагласува посебноста на тероарот на микро локацијата Попова Кула. Бојата на ова вино  е неверојатно длабока и интензивна со што на најдобар можен начин го отсликува самото значење на името Вранец (црн пастув). Аромите се интензивни и комплексни, со јасни ноти на цреша, капина, бо.. Category: Product #: 01 5 1 5 stars, based on 1 reviews Regular price: 1.440 ден. 1.440 Available from: Винарска Визба Попова Кула АД